Розвиток європейського освітнього простору до 2025 року – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

Розвиток європейського освітнього простору
до 2025 року

Європейська комісія

Європейська Комісія прийняла дві ініціативи, які посилять внесок освіти та професійної підготовки у відновлення ЄС після кризи коронавірусу та допоможуть побудувати зелену та цифрову Європу.

Описуючи бачення Європейського освітнього простору, яке має бути досягнуто до 2025 року, Комісія пропонує нові ініціативи, більше інвестицій та посилену співпрацю держав-членів, щоб допомогти усім європейцям різного віку скористатись пропозицією ЄС з питань освіти та навчання. Йдеться, зокрема, про можливість:

  • підвищувати базові навички та багатомовність, забезпечуючи безшовне навчання та можливості мобільності;
  • прискорювати зелений перехід шляхом просування ініціатив, які приносять більше доступу до науки та зелену інфраструктуру освіти;
  • розвитку національної кар’єри викладачів;
  • створення порядку денного для розвитку вищої освіти за підтримки таких ініціатив, як ЄвропейськіУніверсіади, спільні європейські ступені, автоматичне взаємне визнання, студентська картка ЄС тощо;
  • зміцнення ролі Європи як глобального партнера в освіті, співпраці зі стратегічними партнерами та розширення міжнародного виміру ErasmusPlus.

План дій EU Digital Education, який прийнято Єврокомісією,включає два стратегічних пріоритети:

  • підтримка розвитку високоефективної екосистеми цифрової освіти;
  • покращення базових та просунутих цифрових компетенцій для цифрової епохи.

Для побудови інклюзивного, зеленого та цифрового європейського середовища освіти Єврокомісія планує постійно працювати з державами-членами.

Детальніше:

https://europa.eu/!kF83Gu

https://bit.ly/3lBtYc3