Запровадження Проєкту “Центр ветеранського розвитку” в НАУ – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

Запровадження Проєкту “Центр ветеранського розвитку” в НАУ

Запровадження Проєкту Центр ветеранського розвитку в НАУ

Вже протягом року в Навчально-науковому інституті неперервної освіти Національного авіаційного університету працює Центр ветеранського розвитку, який є ключовим елементом у непростому процесі переходу людини від військової служби до цивільного життя, реабілітації ветеранів та інтеграції їх у свої громади. Центр ветеранського розвитку має всі можливості накопичувати потенціал науковців, дослідників університетських кафедр різних спеціальностей, бізнес-програм, а також експертизу громадських організацій і головне — чути і орієнтуватися на досвід та запити самих ветеранів.

Ветерани, які повертаються до мирного життя, вкрай важко адаптуються до нових реалій, потребують підтримки у вирішенні багатьох питань. Це і юридичні моменти з оформленням різноманітних документів, і медична допомога та реабілітація, і перекваліфікація. Інклюзивні процеси, реінтеграція, реабілітація і навчання нових професій, а також саме працевлаштування мають бути гарантованим правом для ветеранів і ветеранок, а не привілеями, яких вони змушені вимагати від своїх громад.

Нині Центр ветеранського розвитку ННІНО опікується вступом ветеранів до Національного авіаційного університету на різні спеціальності та освітньо-професійні програми. За тиждень вже 14 осіб отримало консультацію та допомогу у виборі спеціальності і програми, які пропонує НАУ.

19 липня відбулася нарада Мінветеранів з керівниками Центрів ветеранського розвитку закладів вищої освіти щодо організації і фінансування програм підвищення кваліфікації та курсової підготовки, де Центр ветеранського розвитку ННІНО НАУ представив на розгляд 21 навчальну програму підвищення кваліфікації та курсової підготовки, які є практичними для ветеранів та наближеними до реалій життя й нададуть нові знання та нові навички, яких так потребують ветерани для кращої адаптації до цивільного життя. Ці послуги мають бути міцно вмонтовані в систему державних послуг. Саме про це йшлося під час зустрічі, а також було окреслено роль ветеранських центрів та університетів у процесах довгострокової реінтеграції українських ветеранів і ветеранок на національному, обласному та місцевому рівнях.

Центр ветеранського розвитку ННІНО НАУ зарошує до співпраці ветеранів, ветеранок, работодавців, Благодійні фонди та усіх, зацікавлених у допомозі ветеранам і розвитку ветеранського руху в Україні.