Відбувся науковий семінар кафедри управління людським фактором ННІНО НАУ «Методологічні засади та методичні особливості організації міждисциплінарних досліджень у галузі людського фактору». – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

17 травня 2024 р. відбувся науковий семінар кафедри управління людським фактором ННІНО НАУ «Методологічні засади та методичні особливості організації міждисциплінарних досліджень у галузі людського фактору». Сповненим символічного змісту для учасників семінару було його проведення напередодні Дня науки, який українські науковці щорічно відзначають у третю суботу травня.

Метою семінару було формування спільного бачення науковцями кафедри міждисциплінарних ділянок перспективних наукових досліджень та опрацювання поточних питань наукової співпраці відповідно до напрямків кафедри, якими охоплюються управлінські, психологічні, медичні, інженерні та педагогічні аспекти людського фактору.

У вступному слові завідувача кафедри проф. Сидорчук Л.А. було запропоновано концептуальне бачення поєднання теоретичних і прикладних ділянок роботи з проблематики ризиків людського фактору.

Науковці кафедри докладно зупинилися на розгляді таких питань, як координація зусиль в опрацюванні перспективних моделей і концепцій роботи з людським фактором в галузях з підвищеними небезпеками в умовах Industry 4.0, розширення ділянок емпіричних досліджень психологічних аспектів функціонування сучасних соціотехнічних систем, участь у розробках зі створення новітніх засобів інформаційної взаємодії між людиною і машиною. Окрему увагу було приділено програмам дослідження індивідуальної і командної надійності працівників в різних умовах діяльності, а також проблематиці виробничої психогігієни та психопрофілактики, кризового менеджменту та навчання персоналу в умовах підприємств та організацій. З презентаціями наукових напрацювань та своїми ідеями щодо об’єднання та координації зусиль на міждисциплінарних ділянках виступили проф. кафедри, к. психол. н. Петренко О.В., доц. кафедри, к. мед. н. Вишніченко С.І., доц., к. психол. н. Сечейко О.В.. Активну участь у обговоренні піднятих питань в ході спільної та секційної роботи прийняли співробітники кафедри, наукові партнери та гості семінару.