Центр підготовки кваліфікованих яхтсменів
Заснований у 1998 році ( Свідоцтво про реєстрацію учбового центру (ліцензія) №3 від 21 травня 1998року, Міністерство транспорту, Держфлотнагляд України), за ініціативою Голембієвського Григорія, ЦЕНТР спеціалізується на підготовці осіб для керування прогулянковим вітрильним, моторним судном довжиною корпусу від 6м до 24 м.
За весь період існування Центру в його класах пройшли навчання більше 1500 яхтсменів Києва та інших областей та міст України. Серед випускників Центру є яхтсмени з Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Республіки Польща, Німеччини. Багато було проведено спільної роботи з професійними судноводіями з Державної академії водного транспорту ім. Петра Сагайдачного, інспекторами Держфлотнагляду України, Регістром судноплавства України. Для проведення занять із слухачами Центру. залучалися провідні яхтсмени, яхто-будівники, вітрильні майстри та інші спеціалісти з водного транспорту.
Центр підтримує зв’язки з іншими навчальними закладами з підготовки судноводіїв прогулянкових суден як в Україні так і за межами.
Багато випускників Центру досягли високого професійного рівня в навичках керування прогулянковими вітрильними суднами, подолали не одну тисячу миль, побували у багатьох куточках світу на вітрильниках, відкрили свої яхтові школи.
У 2024 році ЦЕНТР отримав погодження Програм підготовки судноводіїв прогулянкових вітрильних та моторних суден у Державній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства).
Програми підготовки містять опис галузі застосування і цілей курсу, вступні вимоги до кандидатів, навчальний план з повною структурою курсу, методи проведення підготовки та обладнання для здійснення підготовки, а також визначають критерії оцінювання знань та форм складання вихідного контролю.
Підготовка проводиться у відповідності до:
- Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (стаття 5 п.3 пп. 3 та 4; стаття 41);
- Резолюції № 40 Робочої групи Комітету по внутрішньому водному транспорту Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй «Міжнародне посвідчення на право керування прогулянковим судном» з урахуванням перегляду 4 і поправки 1-3;
- «Порядку підготовки та підтвердження кваліфікації судноводіїв малих суден і водних мотоциклів, а також видачі міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном» затвердженого Наказом Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України від 07.01.2023 № 8. Зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 08 березня 2023 року за № 421/39477.
Після успішного закінчення навчання, слухачі отримують Свідоцтво центру та допускаються до проходження підтвердження кваліфікації (екзамен) у кваліфікаційній комісії Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства).
Після екзамену в кваліфікаційній комісії Адміністрація судноплавства видає «Міжнародне посвідчення на право управління прогулянковим судном» у відповідності до Резолюції №40 Єврокомісії по внутрішньому водному транспорті при ООН «International Certificates for Operator of Pleasure Craft» – ICC Certificate.
Центр проводить теоретичну та практичну підготовку судноводіїв малих, прогулянкових вітрильних суден по наступним категоріям:
Назва курсу підготовки | |
---|---|
Судноводій моторного судна | Райони плавання |
довжина корпусу до 24 м. | внутрішні водні шляхи(ВВШ), прибережні морські шляхи(ПМШ) |
Судноводій вітрильного судна | Райони плавання |
довжина корпусу до 8,5 м. площа вітрил до 30 кв.м. | внутрішні водні шляхи(ВВШ), прибережні морські шляхи(ПМШ) |
довжина корпусу від 8,5 до 24 м. площа вітрил понад 30 кв.м.> | внутрішні водні шляхи(ВВШ), прибережні морські шляхи(ПМШ), відкрите море (ВМ) |
Основні вимоги до кандидата в судноводії:
вік не молодше 18 років, мають чинний документ про придатність до управління судном (прогулянковим/малим судном) за станом здоров’я.
Теоретичний курс проводиться в навчальних аудиторіях НАУ або дистанційно (он-лайн на платформі ZOOM). Практичні навички з керуванням малим/маломірним судном слухачі отримують на вітрильних, вітрильно-моторних суднах. Слухачам надається методичний матеріал по темам курсу підготовки.
Практичні тренінги починаються з відкриття навігації та включають не менше десяти двох годинних занять на прогулянкових вітрильних та моторних суднах.
Додатково пропонуються програми з практики керування вітрильним судном на акваторіях Середземного моря (баребоут-чартер) –Туреччина, Греція, Італія, Іспанія, Португалія, Польща.
Контакти
Керівник проекту
Голембієвський Григорій Григорійович
тел. +38067-447-36-83;
e-mail: golembievsky.g@gmail.com
Директор ЦПКЯ
Коніцула Тетяна Яківна
тел.: +38099-047-90-37;
e-mail: konitsula.t@gmail.com
Провідний фахівець, інструктор ЦПКЯ
Фунтіков Володимир Олександрович
тел.: +38067-473-20-92;
e-mail: grampus.tiger@gmail.com
Адреса
просп. Любомира Гузара, 1. НАУ. м. Київ, 03058 тел.(044) 497-5151, факс:(044) 408-3027 E-mail post@nau.edu.ua, https://www.nau.edu.ua, код ЄДРПОУ 01132330