Перший досвід реалізації програми з підготовки операторів безпілотних літальних апаратів – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

Навчально-науковий інститут неперервної освіти (ННІНО) розпочав курсове навчання за програмою «Підготовка операторів безпілотних літальних апаратів», що триватиме з 17 липня 2020 по 20 серпня 2020 року. На навчання були запрошені та зараховані 10 осіб, учасників АТО, яких зацікавила робота з безпілотними літальними апаратами (БПЛА).

Кожен із слухачів має свою життєву історію. Усі ці люди після звільнення з військової служби на Сході України зіштовхнулися з певними труднощами та не завжди із порозумінням у суспільстві, як-то проблеми із соціалізацією, працевлаштуванням, несприйняттям суспільством. Керівництво ННІНО з особливою увагою поставилося до проблем колишніх учасників АТО, їм була запропонована програма курсової підготовки «Підготовка операторів безпілотних літальних апаратів», яка нині є актуальною, затребуваною, сучасною та перспективною.

БПЛА нині застосовуються не лише у військовій справі, а й для розв’язання широкого кола завдань, виконання яких пілотованими літальними апаратами з різних причин недоцільно. Такими завданнями є:

• моніторинг повітряного простору, земної й водної поверхонь;
  • екологічний контроль;
  • керування повітряним рухом;
  • контроль морського судноплавства;
  • розвиток систем зв’язку;
  • польова логістика (трансфер запчастин, акумуляторних батарей, боєприпасів, медикаментів тощо);
  • художня фотографія.

Наразі слухачі проходять теоретичний курс лекцій, а згодом на них чекає цікава та захоплююча практика з керування БПЛА.