Відбувся випуск слухачів за новою програмою «Психологічна реабілітація військових, ветеранів та членів їх сімей» – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

22 березня 2024 року в центрі експертизи та сертифікації ННІНО відбувся випуск слухачів за новою програмою «Психологічна реабілітація військових, ветеранів та членів їх сімей».

Через активні воєнні дії на території України дана програма набула особливої актуальності й потребує переосмислення базових концептів із урахуванням сучасних методів реабілітації та нових психотерапевтичних інтервенцій (втручань). Запропонована програма формувалася не тільки як авторська, а й була попередньо імплементована на практиці. Викладач курсу Вишніченко Сергій Іванович, кандидат мед. наук, досвідчений практик та висококласний спеціаліст у сфері психотерапії і психіатрії, активно приймає участь у бригадній формі роботи з військовими, надає психологічну та психотерапевтичну допомогу військовим та членам їх сімей у міжнародному проекті «Відновлення під час війни».

На заняттях були присутні слухачі з різних регіонів України (м. Дніпро та Дніпропетровська область, м. Київ та Київська область, м. Івано-Франківськ).

В своїх відгуках слухачі висловлюють такі враження від навчання:

– «Робота вашого закладу і колективу є дуже цінною! Хочу подякувати всім організаторам, викладачам і учасникам за створення даного курсу! Сподобався професійний рівень викладача, доступно вміє доносити інформацію, плюс багато часу приділяється практичним заняттям. За час курсу отримала багато презентаційного матеріалу, книжок та інше для подальшого вивчення теми.»

– «Велику подяку викладачеві за змістовні і інформативні лекції та за те що мотивує до навчання і ділиться безцінним досвідом реабілітації наших військових».

– «В процесі навчання, були опрацьовані навчальні презентації, додаткові матеріали, опитувальники, тести, наукові джерела, друковані та електронні видання, розібрані практичні завдання, що відображали реальні життєві ситуації, події та факти тощо»

– Слухач Едуард Абашія зазначив: «Програма дуже цінна, тому що Україна сьогодні потребує кваліфікованих фахівців у галузі психології та психотерапії, які пройшли спеціалізоване навчання з оволодіння навичками первинної психологічної допомоги та підтримки, тому що психологічної допомоги після війни потребуватимуть десятки мільйонів громадян України, найрізноманітніші категорії населення, як-от ветерани, учасники бойових дій, військовослужбовці та їхні сім’ї, діти й підлітки, які побували в полоні, зазнали тортур, знущань, насильства різного роду тощо».

За підсумками програми слухачів очікував сюрприз, разом з державним сертифікатом НАУ і додатком до нього, вони отримали книжку випускниці курсів і нашої партнерки – це збірка казок Наталії ОксаНіч, практичної психологині, казкотерапевтині, волонтерки, яка носить назву «Надзвичайні історії про малюків» і рекомендована Українською Асоціацією арт-терапевтів у подоланні стресів і травм у дітей.

Всі записи онлайн-зустрічей, презентації, додаткові матеріали, опитувальники, тести, література, що надавалися в процесі навчання, залишилися слухачам в загальному чаті курсів.

У травні плануємо набір нової групи!