Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! – Навчально-науковий Інститут неперервної освіти НАУ

Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів!

З 03 по 07 червня поточного року в Навчально-наукового інституті неперервної освіти НАУ впершевідбулися курси підвищення кваліфікації за програмою «Охорона навколишнього середовища».

Курси призначені для фахівців, які відповідають за екологічну безпеку авіапідприємства, впровадження системи екологічного менеджменту та стратегії регулювання якості навколишнього середовища в межах аеропорту та прилеглих територіях. Зацікавленість у підвищенні кваліфікації виявили фахівці ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Д. Галицького», КП «Міжнародний аеропорт «Одеса», КП ХОР «Херсонські авіалінії», КП «Аеропорт Черкаси», КП «Міжнародний аеропорт«Чернівці» ім. Л. Каденюка», ДП «Міжнародний аеропорт «Житомир» ім. С. П. Корольова» ТОВ «Акорд», ТОВ «МА «Дніпропетровськ», Агентства Цивільної авіації Киргизстану.

Навчання проводилось за затвердженою Державіаслужбою програмою відповідно до Сертифікату GH011. Програма курсів передбачала проведення навчальних занять за  такими основними напрямами:

Міжнародні, національні вимоги та рекомендована практика в сфері захисту довкілля від впливу авіаційного шуму. Оцінка шумового забруднення в околиці аеропорту. Моніторинг авіаційного шуму. Нові підходи до управління авіаційного шуму в Україні
Розробка санітарно-захисної зони з умов забруднення атмосферного повітря для аеродрому. Міжнародні, європейські стандарти і рекомендована практика з контролю якості атмосферного повітря аеропортів. Моніторинг забруднення атмосферного повітря аеропортів
Оцінка електромагнітного забруднення приаеродромнійтериторії: розробка карт зон обмеження забудови з умов електромагнітного навантаження. Рекомендаціїщодо дотримання вимог санітарно-захисних зон і зон обмеження забудови з умов електромагнітного випромінювання;
Головні аспекти екологічного менеджменту (управління) на авіапідприємстві. Визначення аспектів впливу, розроблення екологічної політики та програми дій направленої на скорочення негативного впливу  на навколишнє середовище;

Курси проводились на базі центру екологічних проблем аеропортів (ЦЕПА) ФЕБІТ, викладачі професориОлександр Запорожець та Валентин Глива, доценти Катерина Синило, Катерина Кажан, Анна Яковлєва таДмитро Гулевець.

Для обговорення нових АПУ «Вимоги до експлуатанта аеродрому щодо просторового зонування території навколо аеропорту з умов впливу авіаційного шуму» була запрошена начальник відділу розвитку та екологічної безпеки авіації Управління стратегічного розвитку ДержавіаслужбиСвітлана Марунич.

По завершенню курсів слухачі одержали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Організаційно-методичне забезпечення навчального процесу здійснювалося фахівцями Навчально-консультативного центру підвищення кваліфікації НН ІНО.Телефон для довідок: 406 70 34, email: kpk@nau.edu.ua

Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів! Вперше! Підвищення кваліфікації екологів аеропортів!